Postet nga: zelanda e re

Zelanda e Re: Mjeti kirurgjik sa një pjatë iu la në bark një gruaje për 18 muaj

Një pajisje "me madhësinë e një pjate ushqimi" është lënë në barkun e një gruaje në Zelandën e Re pasi ajo lindi me prerje cezariane në një ...

Disa të vdekur nga zjarri në një bujtinë në kryeqytetin e Zelandës së Re

Të paktën gjashtë persona kanë vdekur në një zjarr që shpërtheu në një bujtinë në kryeqytetin e Zelandës së Re, Wellington, ka deklaruar të martën kryeministri ...

Kryeministrja e Zelandës së Re nuk pendohet pse dha dorëheqje

Jacinda Ardern ka thënë se “nuk pendohet” pse ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministres së Zelandës së Re – vendim që ka shokuar mbështetësit ...

Jep dorëheqje Jacinda Ardern, kryeministrja e Zelandës së Re

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern ka deklaruar se do të japë dorëheqjen muajin e ardhshëm dhe nuk do të garojë në zgjedhjet e përgjithshme ...

Viti i Ri 2023 mbërrin në Zelandën e Re

Ishujt më të largët të Paqësorit, Samoa dhe Kiribati, janë të parat që presin Vitin e Ri. Por siç është bërë traditë tashmë, festa e vërtetë ...

Zelanda e Re vendos ndalim të përjetshëm për të rinjtë që të blejnë cigare

Zelanda e Re e ka miratuar të martën në ligj, një plan unik për të hequr dorë nga duhanpirja duke vendosur një ndalim të përjetshëm pë...

Arrestohet një grua për trupat e gjetur në një valixhe në Zelandë të Re

Një grua është arrestuar në Korenë Jugore, nën akuzat e Zelandës së re për vrasje, pasi trupat e dy fëmijëve të vdekur janë gjetur muajin ...

Zelanda e Re heq pothuajse të gjitha kufizimet e lidhura me COVID-19

Vizitorëve në Zelandë të Re nuk do t’iu kërkohet që të jenë të vaksinuar kundër koronavirusit për të hyrë në shtet, ka thënë kryeministrja ...