Postet nga: Zagreb

Kroaci, një burrë dyshohet se ka vrarë me sëpatë një fëmijë dhe ka sulmuar ish-gruan e tij

Një burrë 43-vjeçar nga Zagrebi i Kroacisë dyshohet se ka vrarë një fëmijë një vjet e gjysmë dhe ka sulmuar ish-gruan e tij 41-vjeçare dy ditë më ...

Hetime për transplantim të dyshimtë veshkash në Kroaci - i përfshirë një donator kosovar

Ministria e Shëndetësisë e Kroacisë ndaloi përkohësisht programin e transplantimit të veshkave nga donatorë të gjallë në Qendrën Spitalore në Zagreb, për shkak të ...

Droni që ra në Zagreb, bartte eksploziv

Zyra e Prokurorit të Shtetit në Kroaci, ashtu si edhe ekspertët ushtarakë dhe policorë paraqitën të mërkurën rezultatet e hetimeve në rastin e përplasjes së ...

Droni i prodhimit sovjetik u rrëzua në Zagreb nga drejtimi i Rumanisë

Objekti, që u përplas në një zonë të gjelbër në Zagreb të enjten rreth orës 23, është një dron ushtarak i prodhimit sovjetik, i cili ka ardhur nga ...

Shatërvani i Zagrebit ndriçohet me flamurin e Kosovës në nderë të 14 vjetorit të Pavarësisë

Në përvjetorin e 14-të të Pavarësisë, ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barisic ka shpërndarë një fotografi ku flamuri kosovar ndriçohet në shatërvanin e Zagrebit.

Dy vëllëzër suharekas nisen nga Zagrebi për të ndihmuar të aksidentuarit

Dhjetë persona kanë mbetur të vdekur e mbi 40 të tjerë  të lënduar në aksidentin e një autobusi nga Kosova në Kroaci.

Një vit pas tërmetit në Zagreb, rindërtimi ende në pritje

Një vit pasi Zagrebi u zgjua me skena kaosi nga një tërmet me magnitudë 5.5, rindërtimi nuk ka filluar as pavarësisht një ligji për rindërtim pas ...

Tërmet në Zagreb

Një tërmet ka dridhur sonte Zagrebin, kryeqytetin e Kroacisë.