Postet nga: Yll Rugova

LVV: Asnjë mësues nuk do të mbetet pa punë edhe nëse mbyllen shkollat

Kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë, Venera Llunji dhe Yll Rugova në Debat Pernime kanë dhënë përgjigje në pyetjet konkrete lidhur me mundësinë ...

Kandidati i VV: PDK nuk na la ta ndërtojmë Teatrin e Operas dhe Baletit në Prishtinë

Kandidati i lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Yll Rugova, në #DebatPernime se korrupsioni ka kapluar edhe trashëgiminë kulturore përderisa edhe buxheti në këtë sektor nuk ë...

LVV: Do t’i rishikojmë pozitat e drejtorëve të lidhur me partitë politike

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendose për deputete Venera Llunji ka komentuar emërimet e drejtorëve që kanë lidhje politikë në Mitrovicë, komunë kjo që drejtohet nga Agim ...

Yll Rugova zotohet se do t'i ndalojë qeset plastikës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje Yll Rugova në një intervistë për KALLXO.com ka thënë se kauza që ai do e shtyjë nëse bëhet deputetë ...

Reagimi i parë nga VV pas refuzimit të LDK-së

Një zyrtar i Vetëvendosjes e ka quajtur “dëshpërues” refuzimin e sotëm të LDK-së ndaj ofertës së Albin Kurtit për një listë të përbashkë...

Vetëvendosje i gëzohet rizgjedhjes së Isa Mustafës në krye të LDK-së

Yll Rugova nga Lëvizja Vetëvendosje, ka uruar LDK-në për zgjedhjen e Isa Mustafës kryetar të partisë.

Ish-drejtori zbulon sekretin, hidhërohet komuna e Prishtinës

Lajmi i dhënë nga ish- drejtori i Kulturës së Komunës së Prishtinës, Yll Rugova, se kryeqytetit kosovar është përzgjedhur për organizimin e bienales evropiane ...

Shkarkimi i drejtorëve, asamblisti i VV-së: Shpend Ahmeti po e konsideron komunën pronë private

Asambleistët komentojnë ‘shkarkimet selektive’ të Shpend Ahmetit