Postet nga: xi jinping

Presidenti amerikan dhe ai kinez do të takohen të mërkurën për katër orë bisedime

Presidenti i Shteteve të Bashkuara SHBA Joe Biden dhe presidenti kinez Xi Jinping do të takohen të mërkurën në vilën historike Filoli në jug të San Franciskos, ...

Presidenti Biden takohet me Kryeministrin kinez Li

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden tha të dielën se zhvilloi takimin e nivelit më të lartë me përfaqësues të Kinës pas muajsh të të...

Biden shpreson që lideri i Kinës do të marrë pjesë në Samitin e G20-ës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tha më 31 gusht se ai shpreson që presidenti kinez, Xi Jinping, do të marrë pjesë në samitin e në takimin ...

Macron thirrje Pekinit të ndikojë tek Moska

Gjatë takimit në Pekin me Presidentin kinez Xi Jinping, Presidenti francez Emmanuel Macron tha se veprimet e Rusisë i kanë dhënë një goditje madhore stabilitetit global.

Macron dhe Von der Leyen takohen sot me udhëheqësin kinez, Xi Jinping

Presidenti francez, Emmanuel Macron, dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, do të takohen sot me udhëheqësin kinez, Xi Jinping.

Xi Jinping nis mandatin e tretë historik si president i Kinës

Udhëheqësi i Kinës Xi Jinping e ka siguruar një mandat të tretë historik si president nga parlamenti i vendit.

Takimi Biden-Xi: Çfarë synon të arrijnë presidenti Biden dhe presidenti Xi

Kur presidenti amerikan Joe Biden të takohet me presidentin kinez, Xi Jinping, nuk priten lëshime nga pala amerikane.

Xi Jinping fiton edhe një mandat, promovon aleatët në pozita udhëheqëse

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka promovuar aleatët e tij më të ngushtë në trupin udhëheqës të Partisë Komuniste.