Postet nga: xhudoja kosovare

Xhudo: Ambasada Amerikane uron Distria Krasniqin për medaljen e artë

Ambasada Amerikane në Kosovë, ka shkruar për suksesin e xhudistes Distria Krasniqi e cila të hënën ka triumfuar duke e fituar medaljen e Artë në Mastersin e ...

Xhudo: Laura Fazliu fiton medaljen e argjendtë në Kroaci

Xhudistja kosovare, Laura Fazliu e ka fituar medaljen e argjendtë në Kampionatin Europian për juniorë që po mbahet në Kroaci.

Xhudistët kosovarë rezultojnë negativë në testet për coronavirus

Ekipi i xhudos së Kosovës është testuar për COVID-19, para nisjes për stërvitje të përbashkëta me reprezentuesit e Kroacisë dhe Sllovenisë.

Driton Kuka kërkon që stërvitjet në xhudo të rifillojnë më 18 maj

Trajneri i Kombëtares së Xhudos së Kosovës, Driton Kuka, ka bërë thirrje që të rifillojë sporti sa më shpejt në Kosovë.

Majlinda Kelmendi: Më mirë të qëndrojmë në shtëpi sesa në spital

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, u është drejtuar qytetarëve të Kosovës përmes një video-mesazhi, duke u kërkuar që të qëndrojnë në shtëpi më mirë sesa ...

Krasniqi e pandalshme, pasi deklasoi xhudisten serbe - mposht edhe xhudisten e Koresë së Jugut

 

Distria Krasniqi mposht serben, kalon në gjysëmfinale të Grand Prixit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka mposhtur serben Andrea Stojadinov, për t’u kualifikuar në gjysëm finale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Akili dhe Distria në çerekfinale të Grand Slamit

Xhudistët nga Kosova, arritën të kenë sukses në Grand Slamin e Xhudos që po mbahet në Paris.