Postet nga: Xhudo

Distria Krasniqi mposht spanjollen Julia  dhe kalon në finale

Distria Krasniqi ka vazhduar me fitore, ajo në gjysmëfinale e ka mposhtur spanjollen Juliana Figueroa.

Nora Gjakova i fiton dy betejat e para ndaj ruses Dzhigaros dhe ndaj Abazetta Dabonne nga Bregu i Fildishtë

Nora Gjakova ka arritur të triumfoj ndaj ruses Diana Dzhigaros në luftën e saj të parë në Grand Prixin e Budapestit në Hungari.

Xhudo: Kosova do të përfaqësohet nga pesë garues në Grand Prix-in e Budapestit në Hungari (FOTO)

Nesër do të filloj gara e Grand Prix-it në Budapest të Hungarisë.

Himni i Kosovës intonohet me tekst në Bosnje (VIDEO)

Xhudistja Laura Fazliu ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian të Xhudos për Juniorë që po mbahet në Sarajevë të Bosnje dhe Hercegovinës.

Ekipi kosovar i xhudos mësoi shortin për Lojërat Evropiane në Minsk

Ekipi kosovar i xhudos ka mësuar sot shortin për garat e Lojërave të dyta Evropiane që do të zhvillohen në Minsk të Bjellorusisë.

Driton Kuka: Kryefjala e shtetësisë së Kosovës është Sporti 

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në xhudo Driton Kuka, ka shprehur pakënaqësinë e tij për mos votimin nga Parlamenti i Kosovës për ligjin ...

Akil Gjakova humbi “betejën” për të bronztën

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova humbi betejën për medaljen e bronztë në “Grand Slamin” që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Akil Gjakova, një fitore larg medaljes së bronztë në “Baku 2019”