Postet nga: Xhudo

Nora Gjakova mbetet pa medalje

Xhudistja jonë Nora Gjakova ka pësuar humbje në ndeshjen që medalje të bronztë.

Majlinda Kelmendi arrin në çerekfinale të botërorit në Tokio

Majlinda Kelmendi e ka nisur mbarë kampionatin botëror që po mbahet në Tokio të Japonisë, kategoria -52 kg.

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Japoni

Xhudistja, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë.

Krasniqi humb gjysmëfinalen, mbetet në garë për të bronztën

Xhudistja, Distria Krasniqi, është ndalur në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror “Tokio 2019” nga japonezja, Funa Tonaki, kampione e botës 2017 dhe nënkampione e botës 2018, kategoria – 48 kg.

Distria Krasniqi arrin në gjysmëfinale të Botërorit

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit të xhudos që po mbahet në Tokio të Japonisë.

 Driton Kuka: Sportistët tanë shumë të dobët, nuk shkohet për shëtitje e foto në Baku

Trajneri  i Kombëtares së Kosovës në Xhudo Driton Kuka është shprehur i zhgënjyer me sukseset e sportistëvë të rinj në Lojërat Eurpoiane që janë duke ...

Majlinda Kelmendi shkrihet në bronz nga Federata Botërore e Xhudos

Federata Botërore e Xhudos, më saktësisht Presidenti i saj Vizer ka vendosur që ta shkrij në bronz Majlinda Kelmendin.

Edhe Nora Gjakova në finale të Grand Prix-it në Budapest

Nora Gjakova ka arritur të kaloj në finale të Grand Prixit në Budapest të Hungarisë në kategorinë e -57 kilogramë.