Postet nga: Xhudo

Nora Gjakova kalon në çerekfinale të Grand Slam

 

Skulptura e Majlinda Kelmendit gati, s’ka hapësirë për ta vendosur

Trajneri i mirënjohur i xhudos, Driton Toni Kuka përmes një njoftimi në Facebook ka treguar se është përgatitur skulptura e xhudistes Majlina Kelmendi, shqiptarja e vetme me ...

Akil Gjakova detyrohet t’i ndërpres garat në Qingdao të Kinës për arsye të lëndimit

Akil Gjakova ka pësuar një lëndim në bryl gjatë gjysmëfinales me Kampionin Botërorë Hashimoto.

Distria Krasniqi e artë në Mastersin e Kinës (FOTO)

Me një super ippon në shënim të artë, Distria Krasniqi, ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar, për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet ...

Kosova i mbyll garat në Grand Slamin e Abu Dhabit me një medalje të artë (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës në xhudo, i  ka mbyll garat e Grand Slamit në Abu Dhabi 2019 me një medalje të artë.

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Abu Dhabit

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e Abu Dhabit që po mbahet në Emiratet e Bashkauara Arabe.

Kosova, një 'bastion i papritur' në xhudo

Kombi i ri dhe i vogël i Kosovës është shfaqur si një fuqi e xhudos në botë, me suksesin e saj të papritur të kryesuar nga kampioni i ...

Loriana Kuka ia sjellë Kosovës medaljen e tretë në botëror

Loriana Kuka ka arritur që ta fitoj medaljen e bronztë në botërorin ‘Tokio 2019’.