Postet nga: xhevdet qeriqi

Kryeministri Kurti takon Kryetarin e Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe këshilltarët politikë, Aziz Bici dhe Tea Blakaj – ...

Ish-luftëtarit të UÇK-së i keqpërdoret emri, kërkoheshin para në emër të tij

Xhevdet Qeriqi nga fshati Sllatinë e Madhe është kryetar i Shoqatës së Invalidëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Fushë Kosovë.

Dështon për të katërtën herë seanca ndaj veteranëve të luftës, të akuzuar për dëmtimin e ndërtesës së Qeverisë

Ka dështuar sërish seanca ndaj veteranëve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Nusret Azemi, Driton Sadiku, Xhevdet Qeriqi, Arsim Hopp, Skënder Llugiqi, Bahti Danushi, Muhamed Kuka, ...

Shtyhet sërish seanca ndaj veteranëve të luftës, të akuzuar për dëmtimin e ndërtesës së Qeverisë

 

Shtyhet seanca ndaj veteranëve të luftës

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj veteranëve të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Nusret Azemi, Driton Sadiku, Xhevdet Qeriqi, Arsim Hopp, Skënder Llugiqi, Bahti Danushi, Muhamed ...

Xhevdet Qeriqi tregon pse po e braktis Kosovën: Kushtet ekonomike shkaku i vetëm, paguaj edhe kredi

Ish-luftëtari i UÇK-së dhe Kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, shpreson së shpejti t’ia mësyjë një...

Përfaqësuesi i Veteranëve të UÇK-së vendos ta lërë Kosovën

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve, Xhevdet Qeriqi, përmes një publikimi në Facebook ka treguar se ka aplikuar për vizë dhe ...

Qeriqi: Agim Çeku Fajtor për Listat

Qeriqi: Agim Çeku Fajtor për Listat

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, në një intervistë për KALLXO.COM thotë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ...