Postet nga: xherdan shaqiri

Zemërimi i serbëve rreth festimit të futbollistëve shqiptarë është hipokrit

Kur dy futbollistë zviceranë, prindërit e të cilëve janë larguar nga Kosova, bënë simbolin e shqiponjës pasi shënuan kundër Serbisë, pati një shpërthim ...

Diplomati gjerman mbron Xhakën e Shaqirin

Ish-ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Ernst Reichel, ka reaguar pas lajmit se FIFA ka filluar hetimet rreth festimit të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit pas golave të shënuar ...

Cili është ndëshkimi që rrezikojnë Xhaka e Shaqiri?

Futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë duke u përballur me “ndëshkimet” e mundshme për përshëndetjen e shqiptarëve me shqiponjë në ndeshjen ...

FIFA hap hetimin për festimet e Xhakës dhe Shaqirit

FIFA ka hapur një hetim ndaj utbollistëve të kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri rreth festimeve të golave të mbrëmshëm në fitoren e ...

New York Times: Zvicra mundi Serbinë në një lojë të ngjyrosur me histori dhe politikë

Ishte këmba e djathtë e Xherdan Shaqirit që bëri titujt para ndeshjes të premten, por ishte këmba e tij e majtë dhe duart e tij, për ...

Festimi i golave nga Xhaka dhe Shaqiri i pasqyruar në 'The Guardian'

Dyshja e Zvicrës, të cilët janë me prejardhje shqiptare, provokuan tensione me Serbinë duke bërë simbolin nacionalist.

Ferdinand: Një gol si i Xhakës i rrallë, e kam ëndërruar një të tillë

Ish- futbollisti anglez, Rio Ferdinand golin e Granit Xhakës e ka cilësuar të rrallë.

Gazeta ‘The Guardian’ përshkruan fitoren ‘kosovare’ të Zvicrës

Gazeta britanike “The Guardian” fokus të veçantë i kanë dhënë mënyrës se si Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri i festuan golat sonte në Kaliningrad të Rusisë, ...