Postet nga: xherdan shaqiri

Xherdan Shaqiri shënon gol në fitoren e Liverpoolit (Foto)

Liverpooli ka arritur që të shënojë fitore si mysafir me rezultat 3 me 1 ndaj Burnleyt, në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë.

'Shaqiri është si Messi, duhet të bëhet lider në Liverpool'

Xherdan Shaqiri është duke kaluar një sezon fantastik prej transferimit të tij në Liverpool nga Stoke City në afatin kalimtar të verës.

Shaqiri do të mungojë në ndeshjen kundër Serbisë

Liverpooli ka ndaluar Xherdan Shaqirin për t`u përballur me skuadrën serbe ‘Red Star Beograd’ në Ligën e Kampioneve që pritet të zhvillohet të martën, ...

Mourinho e dëshiron Xherdan Shaqirin tek Manchester United

Manchester United është interesuar për të marrë shërbimet e futbollistit të njohur shqiptar Xherdan Shaqiri, shkruan The Sun.

Zvicra eliminohet nga botërori

3 shqiptarët që luajnë për kombëtares së Zvicrës në futboll kanë përfunduar aventurën e tyre në Kampionatin Botëror të Futbolli pasi kanë humbur në ...

Kryeministri e bën shqiponjën me pjesëtarët e mbrojtjes së afërt

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar sot një fotografi në llogarinë e tij në “Instagram”, e cila po shpërndahet gjithandej në internet.

Edi Rama prezanton llogarinë bankare "MOS KINI FRIKE NGA SHQIPONJA" (FOTO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama, në një postim në rrjetin social ‘facebook’, ka prezantuar llogarinë bankare ku mund të derdhen mjetet për të paguar gjobën prej 25 mijë frangash, gjobë ...

Mblidhet gjysma e parave për gjobën ndaj Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner

Pasi që shtëpia e futbollit botëror, FIFA dje mori vendim që të shqiptojë gjobë ndaj 3 futbollistëve të kombëtares së Zvicrës, të cilët kishin bë...