Postet nga: xherdan shaqiri

Liverpool fiton me vështirësi ndaj Newcastle (VIDEO)

Liverpool ka shënuar një fitore mjaft të vështirë ndaj Newcastle, me rezultat 3-2, në kuadër të xhiros së 37-të në Premierligë.

Klopp tregon pse nuk po i jep minuta Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri e nisi mirë sezonin te Liverpooli, ku për një moment zuri vend në formacionin bazë të Jurgen Kloppit.

Xherdan Shaqiri solidarizohet me Gjilanin pas aksidentit tragjik (Foto)

Aksidenti i sotëm tragjik në Gjilan, ku një kamion goditi për vdekje një qytetar dhe lëndoi 27 të tjerë, ka prekur shqiptarët gjithandej.

Klopp kritikohet për mos aktivizimin e Shaqirit

Steve Nicol, ish mbrojtës i Liverpoolit, ka kritikuar trajnerin e “redsave” Jurgen Klopp, për mos aktivizimin e Xherdan Shaqirit në ndeshjet e fundit.

Xherdan Shaqiri shënon gol në fitoren e Liverpoolit (Foto)

Liverpool nuk po di të ndalet. Kësaj radhe e ka mposhtur Newcastlen me rezultat 4-0, në kuadër të xhiros së 19-të në Premierligë.

Karikatura e ditës, Shaqiri e thyen ‘autobusin’ e Jose Mourinhos (Foto)

Liverpooli mbrëmë e mposhti Manchester Unitedin me rezultat 3-1, falë dy golave nga Xherdan Shaqiri, në kuadër të xhiros së 17-të në Premierligë.

Xherdan Shaqiri lojtari i ndeshjes Liverpool- Manchester United (Foto)

Derbi më i madh anglez i takoi Liverpoolit, i cili e mposhti Manchester Unitedin, me rezultat 3-1.

Liverpool e mposht Manchester Unitedin falë dy supergolave të Shaqirit (Foto)

Liverpool e ka fituar derbin e xhiros së 17-të, ndaj Manchester Unitedit, me rezultat 3-1.