Postet nga: xherdan shaqiri

Zvicra eliminohet nga botërori

3 shqiptarët që luajnë për kombëtares së Zvicrës në futboll kanë përfunduar aventurën e tyre në Kampionatin Botëror të Futbolli pasi kanë humbur në ...

Kryeministri e bën shqiponjën me pjesëtarët e mbrojtjes së afërt

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar sot një fotografi në llogarinë e tij në “Instagram”, e cila po shpërndahet gjithandej në internet.

Edi Rama prezanton llogarinë bankare "MOS KINI FRIKE NGA SHQIPONJA" (FOTO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama, në një postim në rrjetin social ‘facebook’, ka prezantuar llogarinë bankare ku mund të derdhen mjetet për të paguar gjobën prej 25 mijë frangash, gjobë ...

Mblidhet gjysma e parave për gjobën ndaj Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner

Pasi që shtëpia e futbollit botëror, FIFA dje mori vendim që të shqiptojë gjobë ndaj 3 futbollistëve të kombëtares së Zvicrës, të cilët kishin bë...

Zemërimi i serbëve rreth festimit të futbollistëve shqiptarë është hipokrit

Kur dy futbollistë zviceranë, prindërit e të cilëve janë larguar nga Kosova, bënë simbolin e shqiponjës pasi shënuan kundër Serbisë, pati një shpërthim ...

Diplomati gjerman mbron Xhakën e Shaqirin

Ish-ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Ernst Reichel, ka reaguar pas lajmit se FIFA ka filluar hetimet rreth festimit të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit pas golave të shënuar ...

Cili është ndëshkimi që rrezikojnë Xhaka e Shaqiri?

Futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë duke u përballur me “ndëshkimet” e mundshme për përshëndetjen e shqiptarëve me shqiponjë në ndeshjen ...

FIFA hap hetimin për festimet e Xhakës dhe Shaqirit

FIFA ka hapur një hetim ndaj utbollistëve të kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri rreth festimeve të golave të mbrëmshëm në fitoren e ...