Postet nga: xherdan shaqiri

Klopp: Shaqiri i rëndësishëm për ne

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, iu është përgjigjur një herë e mirë zërave për një largim të mundshëm të Xherdan Shaqirit nga “Anfield Road”.

E konfirmuar, Shaqiri nuk largohet nga Liverpooli

E ardhmja e Xherdan Shaqirit duket se do të jetë në “Anfield".

Formacionet zyrtare: Monterrey – Liverpool, Shaqiri startues (Foto)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Botës për klube ndërmjet Monterreyt dhe Liverpoolit.

Xherdan Shaqiri shënon gol në fitoren e Liverpoolit (VIDEO)

Liverpool ka vazhduar me formë të mirë duke e mposhtur Evertonin me rezultat 5-2, ndeshje e velfshme për xhiron e 15-të në Premierligë.

Xherdan Shaqiri shënon gol fantastik (VIDEO)

Liverpool është duke e mposhtur Evertonin me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 15-të në Premierligë.

Liverpool- Everton, publikohen formacionet zyrtare, Xherdan Shaqiri startues (FOTO)

Janë publikuar formacionet zytare për ndeshjen Liverpool- Everton e cila luhet në kaudër të xhiros së 15-të në Premierligë.

Adam: Shaqiri mund t’i ndihmoj klubit të fitoj kampionatin anglez

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Charlie Adam, ka folur për formën e Xherdan Shaqirit.

Xherdan Shaqiri: Jam i pakënaqur që nuk po luaj

Xherdan Shaqiri është duke kaluar momente jo të mira me Liverpoolin në këtë sezon.