Postet nga: xherdan shaqiri

Një vit nga 'Nata e Shqiponjave' në Kaliningrad

Njerëzit nga gjithë bota po shihnin nga Kaliningrad i Rusisë një ndeshje të zakonshme futbolli të kampionatit botëror.

Xherdan Shaqiri futbollisti i parë shqiptar që e fiton dy herë Ligën e Kampionëve (FOTO)

Liverpool triumfoi sot për herë të gjashtë në histori të klubit duke e fituar Ligën e Kampionëve ndaj Tottenhamit me rezultat 2-0.

Van Dijk: Shaqiri ishte në një nivel tjetër

Qendërmbrojtësi i Liverpoolit Virgil Van Dijk, ka folur pas triumfit fantastik ndaj Barcelonës, që e mposhtën me rezultat 4-0.

Liverpool fiton me vështirësi ndaj Newcastle (VIDEO)

Liverpool ka shënuar një fitore mjaft të vështirë ndaj Newcastle, me rezultat 3-2, në kuadër të xhiros së 37-të në Premierligë.

Klopp tregon pse nuk po i jep minuta Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri e nisi mirë sezonin te Liverpooli, ku për një moment zuri vend në formacionin bazë të Jurgen Kloppit.

Xherdan Shaqiri solidarizohet me Gjilanin pas aksidentit tragjik (Foto)

Aksidenti i sotëm tragjik në Gjilan, ku një kamion goditi për vdekje një qytetar dhe lëndoi 27 të tjerë, ka prekur shqiptarët gjithandej.

Klopp kritikohet për mos aktivizimin e Shaqirit

Steve Nicol, ish mbrojtës i Liverpoolit, ka kritikuar trajnerin e “redsave” Jurgen Klopp, për mos aktivizimin e Xherdan Shaqirit në ndeshjet e fundit.

Xherdan Shaqiri shënon gol në fitoren e Liverpoolit (Foto)

Liverpool nuk po di të ndalet. Kësaj radhe e ka mposhtur Newcastlen me rezultat 4-0, në kuadër të xhiros së 19-të në Premierligë.