Postet nga: xherdan shaqiri

Shaqiri: Nuk festoj nëse shënoj ndaj Kosovës

Xherdan Shaqiri pritet të jetë titullar për Kombëtaren e Zvicrës në ndeshjen e nesërme që Zvicra do ta zhvillojë kundër Kosovës në ndeshjen e ...

Zvicra publikon listën për ndeshjen kundër Kosovës

Futbollistët shqiptar, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri pritet që të përballen me Kombëtaren e Kosovës.

Xherdan Shaqiri flet pas transferimit në Amerikë te Chicago Fire

Futbollisti me prejardhje shqiptare që luan për Kombëtaren e Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka folur pas transferimit të tij në Amerikë te ekipi Chicago Fire.

Xherdan Shaqiri flet për ndeshjen e 100-të për Kombëtaren e Zvicrës

Futbollisti më i ri i ekipit francez Lyon, Xherdan Shaqiri ka folur për mediat zvicerane për ndeshjen e tij të 100-të për kombëtaren e Zvicrës.

Si ishte kjo fundjavë për disa prej futbollistëve shqiptar në Evropë?

Futbollistët shqiptar që luajnë nëpër shumë klube evropiane, këtë vikend kanë bërë paraqitje shumë të mirë.

Tifozët e Lyon të pasionuar pas Xherdan Shaqirit

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri po kalon në një formë shumë të mirë në ekipin e Lyonit.

Xherdan Shaqiri i bashkohet Lyon

Klubi francez Lyon ka njoftuar se kanë nënshkruar marrëveshje me futbollistin me origjinë nga Kosova, Xherdan Shaqiri.

Xherdan Shaqiri rezulton pozitiv me COVID-19

Mesfushori i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv për koronavirus, thotë Shoqata Zvicerane e Futbollit, raporton BBC.