Postet nga: xherdan shaqiri

VIDEO - Momenti simpatik i Xherdan Shaqirit, tenton të kapet në transversale, por rrëzohet dhe bie në rrjetë

Xherdan Shaqiri luajti për 90 minuta në fitoren e Lyonit të enjten ndaj Spartës së Pragës në kuadër të Ligës së Europës.

Tifozit që i veshi Shaqirit xhaketën me emblemë të UÇK-së i ndalohet hyrja në stadiume në Zvicër

Tifozi që ia veshi Xherdan Shaqirit xhaketën me emblemën e UÇK-së iu është ndaluar hyrja në stadiume të futbollit në Zvicër.

VIDEO – Shaqiri gjatë intervistës për televizionin publik zviceran vishet me emblemën e UÇK-së

Xherdan Shaqiri luajti për 90 minuta në fitoren e Zvicrës ndaj Irlandës së Veriut.

Xherdan Shaqiri flet për ndeshjen e 100-të për Kombëtaren e Zvicrës

Futbollisti më i ri i ekipit francez Lyon, Xherdan Shaqiri ka folur për mediat zvicerane për ndeshjen e tij të 100-të për kombëtaren e Zvicrës.

Si ishte kjo fundjavë për disa prej futbollistëve shqiptar në Evropë?

Futbollistët shqiptar që luajnë nëpër shumë klube evropiane, këtë vikend kanë bërë paraqitje shumë të mirë.

Tifozët e Lyon të pasionuar pas Xherdan Shaqirit

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri po kalon në një formë shumë të mirë në ekipin e Lyonit.

VIDEO – Xherdan Shaqiri shënon supergol për Lyonin

Xherdan Shaqiri e ka shënuar golin e parë për skuadrën franceze Lyon.

VIDEO – Tifozët e Lyonit thërrasin emrin e Shaqirit në stadium

Xherdan Shaqiri ka bërë debutim ëndrrash me skuadrën francez Lyon.