Postet nga: Xhelal Sveçla

Raporti për shtetasit turq: Varg shkeljesh ligjore gjatë dëbimit

Një raport që dëshmon se dëbimi i gashtë shtetasve turq ishte bërë me shkelje ligjore, u votua sot në Kuvend.

Pronat dhe pasuria e Xhelal Sveçlës

Ushtruesi i detyrës së  Ministrit të Brendëshëm Xhelal Sveçla ka marrë borxh nga banka, ndonëse ka pasuri të paluajtshme në pronësi të përbashkë...

Hoxhiq: Bashkëpunimi me Goran Rakiq ka qenë i natyrës së punës

Kërkesa e deputetit Korab Sejdiu për të debatuar rreth nevojës për vendosje të sanksioneve ekonomike (përfshirë embargon) dhe sanksioneve politike kundër Serbisë si masë ...

Apostolova takohet me kryesuesit e Komisionit hetimor për rastin e 'gylenistëve'

Nataliya Apostolova, udhëheqëse e Zyrës së BE-së në Kosovë, u takua sot me kryetarin e Komisionit hetimor parlamentar për dëbimin e 6 shtetasve turq, Xhelal Sveç...

Dorëzohet në Prokurorinë Speciale dosja e gylenistëve

Komisioni Parlamentar për hetimin e rastit të deportimit të gjashtë shtetasve turq, kanë dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale dosjen me 31 shkelje gjetura nga ky komision.

Komisioni hetimor për ‘gylenistët’ nuk e di a do t'i vazhdohet mandati

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars 2018 ende nuk ka marrë përgjigje nga Kuvendi se a ...

Sveçla - Thaçit e Veselit: Do të përfundoni edhe humbës dhe palaço

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka thënë se pasi presidenti Thaçi dhe kryeparlamentari Veseli kanë parë që Lëvizja Vetëvendosje është konsoliduar, kanë ...

VV: Thaçi planifikon rrënimin e KQZ-së

Mos emërimi i anëtarëve të KQZ-së nga ana e presidentit Thaçi, ka bërë që Lëvizja Vetëvendosje të kërkojë nga ai respektimin e ...