Postet nga: Xhelal Sveçla

Xhelal Sveçla: Pas shkarkimit të Agim Veliut, kasafortat e sigurisë të Ministrisë i gjeta thatë

Ish-ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës, Xhelal Sveçla, në debatin "Kallxo Përnime" ka treguar se si i kishte gjetur të ...

Xhelal Sveçla i reagon Agim Veliut: Llapjanët kanë vendosur të ju dëbojnë nga pushteti i pamerituar

Ish-ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme në Qeverinë Kurti, Xhelal Sveçla, i është përgjigjur ministrit aktual Agim Veliut, pasi që ai akuzoi kandidatin ...

Sveçla: Nëse mbetet edhe vetëm njësia e trafikut, me ta do ju hetojmë

 Ish-ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme në Qeverinë Kurti, Xhelal Sveçla, duke ju drejtuar Qeverisë Hoti me epitetin “Kotët” ka thënë se ...

184 ditë heshtje nga Prokuroria për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi

Sot janë bërë 184 ditë, apo 6 muaj nga dita kur ish-zëvendësminsitri i qeverisë Kurti, Xhelal Zveçla dorëzoi kallëzimin penal ndaj presidentit të vendit Hashim Thaç...

LVV: Hoti në Uashington nënshkroi zhbërjen e kufirit shtetëror të Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media, për të disatën herë këtë javë, ka kundërshtuar sërish marrëveshjen e arritur në Uashington ...

Heshtja 5 muajshe e Prokurorisë për kallëzimin penal ndaj presidentit Thaçi

Sot u bënë 5 muaj nga dita kur ish-zëvendësministri i Qeverisë Kurti, Xhelal Sveçla, dorëzoi në Prokurori kallëzimin penal ndaj presidentit të shtetit, Hashim Thaç...

Sveçla: Në asnjë moment kufiri i Shqipërisë nuk ka qenë i mbyllur gjatë Qeverisë Kurti

Ish-zëvendësministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se kufiri me Shqipërinë nuk ka qenë asnjëherë i mbyllur nga Qeveria Kurti dhe se kufizimet ...

Milazim Krasniqi paraqet padinë për shpifje ndaj Xhelal Sveçlës

Publicisti dhe profesori universitar, Milazim Krasniqi, përmes një postimi në ‘Facebook’ ka bërë të ditur se sot ka paraqitur në Gjykatë padi për shpifje ndaj zëvendë...