Postet nga: Xhelal Sveçla

Sveçla falënderon policët, mjekët dhe infermierët të cilët janë në detyrë sot dhe nesër

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme në detyrë, Xhelal Sveçla, ka falënderuar të gjithë policët, mjekët dhe infermierët.

Kurti mbledh krerët e organeve të drejtësisë e sigurisë, diskuton për dhunën në famije

Dhuna në familje ishte temë diskutimi në takimin e sotëm mes kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe krerëve të organeve të drejtësisë.

Sveçla pretendon se pas protestës për hapjen e xhamive qëndron Milazim Krasniqi

Një grup qytetarësh përmes një organizimi në “Facebook”, kanë shprehur pakënaqësinë e tyre kështu duke kërkuar hapjen e xhamive në mënyrë që të ...

Xhelal Sveçla: Gjatë kësaj kohe policia ka arrestuar 360 persona të dyshuar

Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka folur për 100 ditët e ministrisë që ai ...

PDK: Arben Vitia dhe Xhelal Sveçla duhet të japin dorëheqje

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Valdete Idrizi, në një konferencë për media ka thënë se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ...

Uran Ismaili: Neglizhenca e shtetit çoi te vdekja e të riut, ministrat Vitia dhe Sveçla të japin dorëheqje

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, duke folur për rastin e vdekjes së të riut nga Gjilani në Qendrën e Studentëve ka thënë ...

Xhelal Sveçla kërkon nga policia angazhim maksimal në hetimin e vdekjes së 26 vjeçarit

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ka kërkuar nga ...

Behgjet Pacolli: Sveçla më ka kërcënuar me arrestim

Ish-kryediplomati kosovar, Behgjet Pacolli, ka thënë se është kërcënuar me arrestim nga ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.