Postet nga: Xheladin Osmani

Fillon rigjykimi për fajde e detyrim ndaj grupit të Tunë Kqirajt

Në Gjykatën e Prizrenit sot filloi rigjykimi i të akuzuarve Tunë Kqira, Kastriot Kqira, Gjon Kqira, Marjan Kqira, Gjekson Kqira, Benson Buza, Besfort Omaj dhe Gëzim Kqira.

Dështon të fillojë gjykimi ndaj Asdren Mekajt

Me kërkesë të palës së dëmtuar është shtyrë data për fillimin e mbajtjes së gjykimit ndaj Asdren Mekajt.

Fillon gjykimi i Asdren Mekajt, i akuzuar për detyrim

Asdren Mekaj sot do të dalë para Gjykatës së Prizrenit për t’u përballur me aktakuzën e Prokurorisë Speciale, të cilën e përfaqëson ...

Rrahja ku u përfshi Dibran Hoxha,viktima pretendohet se ka lëndime në tru

Në gjykimin për rrahjen që ka ndodhur në qershor të këtij viti në Prizren, të akuzuarit Dibran Hoxha, i njohur si “Kobra”, Arlind Dakaj e Mirsad Hajredini, po ...

Nuk vijnë dëshmitarët, dështon gjykimi ndaj 2 policëve në Prizren

Një seancë gjyqësore ndaj dy policëve ka dështuar të mbahet sot në prizren për shkak të mungesës së dëshmitarëve.

Gjykimi për krime lufte, dëshmitari rrëfen si dëgjoi britmat e viktimave në kamionin e djegur

Kadri Muharremi nga Krusha e Vogël dëshmoi kundër Darko Tasiç që po akuzohet për krime lufte, raporton KALLXO.com

Zëvendësministri i qeverisë Haradinaj deklarohet rreth fajësisë në Gjykatë

Ish -drejtori i Inspektoratit Bujar Nerjovaj, aktualisht zv/ministër në qeverinë Haradinaj u deklarua i pafajshëm pas leximit të aktakuzës nga ana e prokurorit së çështjes Metush ...

Gjykimi për krimet e luftës në Krushë të Vogël ndaj Darko Tasiq vazhdon sot

Në gjykimin e të akuzuarit për krime lufte të kryera në Krushë të Vogël të Prizrenit, sot dhe nesër trupi gjykues i përbërë nga Artan ...