Postet nga: Xheladin Osmani

Gjykimi i zv/ministrit të Haradinajt, inspektorët tregojnë arsyet pse nuk u rrënuan objektet pa leje në Prizren

Inspektorët komunal dëshmojnë në gjykimin e zëvendësministrit Nerjovaj, i cili po akuzohet se nuk rrënoi Hotelet pa leje dhe me mbindërtim.

Sot gjykimi për vrasjen e rëndë në Suharekë

Vëllezërit Murat e Reshat Ademi, akuzohen se më 6 tetor 2016, në fshatin Peqan të Suharekës, në bashkëkryerje, mizorisht kanë vrarë Abedin Bytyçin.

Rrëfimi tronditës: Suharekasi tregon si e vranë dhe ia dogjën kufomën Abedin Bytyçit

Murat Ademi që po akuzohet se mizorisht ka privuar nga jeta Abedin Bytyçin, vazhdoi mbrojtjen e tij në Gjykatën Themelore të Prizrenit duke rrëfyer sa para i ...

Gjyqtari- Tomë Gashit: Avokat, të lutem të jesh më serioz!

Edhe seanca e sotme e gjykimit të grupit të Tunë Kqirajt për fajde dhe vepra të tjera të rënda penale u përshkua me përplasje mes prokurores ...

Gjykimi i Kqirajve për fajde, Prokuroria ngre dyshime në gjykatësin

Prokurorja e Prokurorisë Speciale dhe avokati i palës së dëmtuar në rastin e grupit të Tunë Kqirajt, të akuzuar për fajde dhe vepra të tjera të rë...

Gjykimi për mashtrim me viza në Prizren, të dëmtuarit: Morëm kredi e borxhe për të paguar

Në Gjykatën e Prizrenit po vazhdojnë seancat maratonike ndaj të akuzuarve për mashtrim me viza.

Zëvendësministri hyn në negociata me prokurorinë për marrëveshje për pranimin e fajësisë

Ish Drejtori i Inspektoratit në Komunën e Prizrenit ka pranuar që të negociojë një marrëveshje për pranim të fajësisë për keqpërdorim të pozitës ...

Nis gjykimi me 489 dëshmitarë, 100 faqe aktakuzë dhe për 1 milion euro të shpëlara

Mbi 100 faqe aktakuzë e 489 dëshmitarë të propozuar, fillon gjykimi për mashtrim nga DBBS-ja, në Prizren.