Postet nga: Xheladin Osmani

Prizren, gjykata liron policët e rastit të vetaksidentit të veturës së pazhdoganuar

Dy zyrtarë policorë u liruan nga akuzat të martën nga Gjykata e Prizrenit, në mungesë provash.

(VIDEO) 27 vjet e gjashtë muaj burgim për vrasjen e trefishtë në Prizren

27 vite e gjysmë burgim u shqiptuan për Eshref dhe Ejup Shemollarin, babë e bir, të akuzuar në lidhje me vrasjen e trefishtë që 4 vjet më parë tronditi Prizrenin.

Gjykimi ndaj dy policëve për keqpërodrim të detyrës drejt fundit

Prokuroria kërkon dënimin e policëve që akuzohet se lëshuan një automjet të vetaksidentuar e që rezultoi i pazhdoganuar. Dy zyrtarët Policor Flurim Tafolli dhe Rexhep ...

Sot gjykata vendos për vrasjen e trefishtë që tronditi Prizrenin

Sot në orën 13:30 shpallet vendimi i gjykatës në rastin e Eshref dhe Ejup Shemollarit, babë e bir, të akuzuar për vrasjen e trefishtë që 4 vjet më parë ...

Vendimi i gjykatës: Dëshmitarëve t'u lexohen deklaratat në procesin për mashtrim me viza

Në seancën e fundit të 28 marsit, në gjykimin për mashtrim me viza ku të dëmtuar janë rreth 500 qytetarë, u mor një vendim i rëndësishëm ...

Të dëmtuarit thonë se morën kredi e hynë borxh për të paguar për ‘vizat gjermane’

Në gjykimin për mashtrim me viza pune të Gjermanisë, për çka akuzohen Flamur Hoxha e Besim Rexha, vazhdojnë të paraqiten të dëmtuar të rinj.

Të martën shpallet aktgjykimi për vrasjen që tronditi Prizrenin

Gjykata e Prizrenit do të shpallë të martën aktgjykimin në rastin e Eshref dhe Ejup Shemollarit, babë e bir, të akuzuar për vrasjen e trefishtë që 4 vjet më ...

Gjykimi për vizat gjermane, të akuzuarit nuk pranojnë t’ua kthejnë paratë të mashtruarve

Prokuroria Speciale e Kosovës dhe avokatët e të akuzuarve për mashtrim të qindra qytetarëve për sigurimin e vizave të punës në Gjermani kanë dë...