Postet nga: xhavit ukaj

Sulmi ndaj Vjosa Osmanit: LDK nuk merr masa, pret ta zgjidhë miqësisht rastin

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Anton Quni, tha se incidentin mes deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj dhe kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani do ta ...

Policia e merr në pyetje deputetin Ukaj për rastin me Vjosa Osmanin

Policia e Kosovës ka intervsituar deputetin e LDK-së, Xhavit Ukaj pas që kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani kishte hapur rast në Polici për kërcënim.

Rrjeti i Grave dënon gjuhën dhe sjelljet ndaj Vjosa Osmanit

Rrjeti i Grave të Kosovës përmes një komunikate ka dënuar incidentin ndaj Vjosa Osmanit në Kuvend, siç e kanë quajtuar, gjuhën fyese dhe sjelljet denigruese ndaj ...

Valdete Idrizi i reagon Xhavit Ukajt: Vërsulju me argument o deputet

Edhe deputetja e PDK-së, Valdete Idrizi ka reaguar pas incidentit të mbrëmshëm kur deputeti Xhavit Ukaj iu vërsul Kryeparlametares Vjosa Osmani.

Vjosa Osmani e çon në polici deputetin Xhavit Ukaj

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, e qon në polici bashkëpartiakut e saj, deputetin Xhavit Ukaj.

Flet Xhavit Ukaj: Nuk e ofendova Vjosa Osmanin, shkova të konsultohem pse ma bëri me gisht

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj në një bisedë telefonike me KALLXO.com ka thënë se nuk e ka ofenduar dhe kërcënuar kryetaren e ...

Përplasjet në Prizren dhe Prishtinë të deputetit Xhavit Ukaj

Veprimi i deputetit të Kuvendit të Kosovës nga LDK, Xhavit Ukaj, ishte arsyje e ndërprerjes së seancës së Kuvendit ku po dikutohej për rishikimin e buxhetit.

Këshilltari i Vjosa Osmanit e quan rrugaç Xhavit Ukajn

Këshilltari i Kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani, Bekim Kupina e ka kritikuar dhe e ka quajtur gjuhë rrugaçi sjelljen e deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj në seancën ...