Postet nga: xhavit haliti

Deputetet, PDK

Këta janë pesë deputetët e PDK-së që shpenzuan më së shumti për udhëtime jashtë vendit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës përveç pagës bazë e mëditjeve, gëzojnë të drejtën për t’u kompensuar edhe për udhëtimet ...

Gazmend Muhaxheri e Xhavit Haliti zyrtarizuan koalicionin për të bashkëqeverisur me Pejën

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK) kanë zyrtarizuar koalicionin për bashkëqeverisje në Komunën e Pejës.

Haxhi Avdyli: Jam i gatshëm ta pranoj postin e ministrit të Shëndetësisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se është i gatshëm ta pranoj, nëse i besohet, postin e ministrit të Shëndetësisë.

AKK: Nuk ka lëshime teknike në rastin e Arta Rama-Hajrizit dhe Xhavit Halitit

Agjencia Kundër Korrupcionit (AKK) me anë të një komunikate është deklaruar lidhur me formularët e deklarimit të pasurisë për ish kryetaren e gjykatës Kushtetuese të Kosovë...

Haliti - Nagavcit: Sa ishte drejtoreshë e ke lënë motrën pa punë

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, në pikën kur po diskutohej për anëtarët e Këshillit Shtetëror të Cilësisë, tha se ministrja e Arsimit, Arbë...

Xhavit Haliti – LVV-së: Na keni lodh me këtë çkapjen e kapjen e shtetit

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka kritikuar partinë në pushtet, Lëvizjen Vetëvendosje, për deklarimet rreth “çkapjes së shtetit”.

Flet Haliti pas gjobitjes për mosmbajtje të maskës

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti është gjobitur sot nga Policia e Kosovës për mosmbajtje të maskës në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë.

Përplasen Xhavit Haliti dhe Haki Abazi në Komisionin ku po raportonte Donika Gërvalla - VIDEO

Xhavit Haliti  nga radhët e PDK-së dhe Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje, janë përplasur me fjalë gjatë mbledhjes së Komisionit ku po raportonte ministrja për ...