Postet nga: xhami

Vjedhje në një tyrbe në Pejë, këshilltari i BI thotë se është rasti i pestë brenda një viti

Dy persona të panjohur dyshohet të kenë vjedhur një shumë të parave në një tyrbe në Pejë.

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në xhaminë në Kabul

Lideri i xhamisë Khalifa Sahib të Kabulit, që ishte cak i një sulmi vetëvrasës me bombë më 29 prill teksa ishin mbledhur besimtarët, tha se sulmi ka lë...

Dhjetëra viktima nga shpërthimi në xhaminë në Kabul

Të paktën dhjetë vetë u vranë dhe 20 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm që tronditi kryeqytetin afgan, Kabul, të premten, më 29 prill, njoftojnë agjencitë, duke ...

Vidhen paratë nga kasafortat e një xhamie në Kaçanik

Persona të panjohur dyshohet se kanë vjedhur dy kasaforta me para në fshatin Duraj të Kaçanikut.

Mbi 30 të vrarë në një xhami në Afganistan 

Të paktën 33 vetë u vranë dhe 43 u plagosën në një sulm në një xhami dhe shkollë fetare në Afganistanin verior gjatë lutjeve të premten, më 22 prill. Shumë prej ...

Të paktën 56 të vdekur në sulmin vetëvrasës në një xhami në Pakistan

Policia në Pakistan ka thënë se të paktën 56 persona u vranë dhe më shumë se 200 u plagosën kur dy sulmues vetëvrasës qëlluan me armë ...

Vidhen para në një xhami në Prishtinë

Policia e Kosovës ka raportuar se persona të panjohur kanë vjedhur 100 euro në një xhami në Prishtinë.

Vidhet divani i Xhamisë në Milloshevë

Një vjedhje e pazakontë ka ndodhur në fshatin Milloshevë të Obiliqit. Sipas një raporti të policisë në këtë objekt fetar është vjedhur divani i cili ndodhej në këtë ...