Postet nga: xhafer tahiri

Asamblistja e VV-së në Vushtrri reagon pas refuzimit të vendimit për rrëzimin e ish objektit të gjykatës

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka refuzuar vendimin e Komunës së Vushtrrisë për rrëzimin e ish objektit të Gjykatës në këtë qytet.

Zona Ekonomike në Vushtrri përplas partitë politike

Kuvendi Komunal i Vushtrrisë ka mbajtur sot mbledhje të jashtëzakonshme me vetëm një pikë të rendit të ditës, vendosjen e bizneseve në Zonën Ekonomike në Lumadh.

Anëtari i Kryesisë së LDK-së: Duhet të jemi konstruktivë për çështjen e presidentit

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ardian Shala ka deklaruar se partia e tij duhet të jetë konstruktive në lidhje me çështjen e zgjedhjes së ...

Xhafer Tahiri: Peticioni kundër dhënies në shfrytëzim të shkollës së vjetër të Stanofcit, dyshohet se është i falsifikuar

Objekti i vjetër i shkollës, “Migjeni” në fshatin Stanofc i Epërm të Vushtrrisë, është bërë mollë sherri në mes komunës dhe një pjesë të banorë...

Xhafer Tahiri: LDK nuk duhet të ketë votë kundër Vjosa Osmanit për presidente

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Xhafer Tahiri, ka deklaruar se vota e tij në Kryesinë e partisë në lidhje me kandidaturën e Vjosa ...

Objekti i vjetër i shkollës së Stanofcit të Epërm, mollë sherri në mes Komunës dhe një pjese të banorëve

Disa nga banorët e fshatit Stanofc i Epërm të Vushtrrisë nuk po pajtohen me vendimin e kryetarit të kësaj komune, Xhafer Tahiri që objekti i shkollës ...

LDK në Vushtrri demanton lajmet për drejtorët e Xhafer Tahirit

38 ditë pas prishjes së koalicionit të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri, kryetari Xhafer Tahiri ka emëruar drejtorët e rinj të drejtorive ...

Xhafer Tahiri emëron drejtorët e rinj pas prishjes së koalicionit me LVV-në

38 ditë pas prishjes së koalicionit të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri, kryetari Xhafer Tahiri ka emëruar drejtorët e rinj të drejtorive ...