Postet nga: Xhabir Zharku

Edhe Delawie mendon se kthimi i Zharkut në Kosovë si i lirë është i turpshëm

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, tha se pajtohet me mendimin e homologut të tij nga Britania e Madhe lidhur me kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë.

O'Connell: Kthimi i Zharkut si njeri i lirë është i turpshëm

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell ka thënë se kthimi i Xhabir Zharkut në Kosovë si një njeri i lirë është i turpshëm.

Pasuria e ish- kryetarit të Kaçanikut, Xhabir Zharkut (DOKUMENT)

Ish- kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku të enjten është kthyer në Kosovë pasi i iku drejtësisë për shtatë vite me radhë.

Xhabir Zharku flet për arratinë dhe kthimin në Kosovë

Një ditë pasi është kthyer në Kosovë, ish kryetari i komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, ka insistuar se është i pafajshëm, pavarësisht se gjykata i kishte ...

Nasim Haradinaj paralajmëron kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë

Nënkryetari i Shoqatës së Veteranëve të UCK-së në Kosovë, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë.

Rrugëtimi drejt lirisë i Xhabir Zharkut

Gjykata e Ferizajt ka vendosur që të ndalë ekzekutimin e dënimit me burgim ndaj ish-kryetarit të Kaçanikut, Xhabir Zharku për shkak të parashkrimit absolut të ekzekutimit të ...

Xhabir Zharku mund të kthehet në maj

Xhabir Zharku përkundër se dënimi i ishte bërë i plotfuqishëm nuk ka shkuar asnjëherë në vuajtje të dënimit, ndërsa në media u ...

Zharku Refuzon të Shkojë në Burg

Ish-kryetari i komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, përmes një letre, ka bërë të ditur të dielën se ka vendosur të mos respektojë vendimin e Gjykatë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!