Postet nga: Xhabir Zharku

Dosja e Prokurorisë: Nëse Xhabir Zharku lihet i lirë rrezikohet siguria e dëshmitarëve

Prokuroria e Ferizajt ka kërkuar paraburgim ndaj Xhabir Zharkut, i cili dje është arrestuar nga Policia e Kosovës në Aeroportin e Prishtinës teksa tentonte të dilte jashtë ...

Gjykata vendosi për Xhabir Zharkun

Gjykata e Ferizajt ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë për masën e sigurisë në rastin e ish-kryetarit të Kaçanikut, Xhabir Zharku.

Xhabir Zharku del para Gjykatës, Prokuroria kërkon paraburgim

Në Gjykatën e Ferizajt është duke u zhvilluar seanca e caktimit të masës së sigurisë ndaj Xhabir Zharkut, ish-kryetar i Komunës së Kaçanikut.

Prokuroria kërkon paraburgim për Xhabir Zharkun

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku është arrestuar sot nga Policia e Kosovës.

Vendi ku u kap nga policia Xhabir Zharku

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku është arrestuar sot.

Arrestohet Xhabir Zharku

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku është arrestuar sot.

Xhabir Zharku u përgjigjet ambasadorit britanik dhe ministrit të Drejtësisë

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, i cili i iku vuajtjes së dënimit me burg të shqiptuar nga gjyqësori i Kosovës, ka reaguar pas ...

O’Connell: Inkurajuese deklarata e ministrit Tahiri për Xhabir Zharkun

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar rreth deklaratës së ministrit të Drejtësisë, Abelard Tahiri, lidhur me rastin e Xhabir Zharkut.