Postet nga: Xhabir Zharku

Gabimi tragjikomik i Kolegjit të Apelit në vendimin për aktakuzën ndaj Xhabir Zharkut

Në vendimin me të cilin Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Xhabir Zharkut rreth pretendimeve të tij për hedhje të aktakuzës, duket se Kolegjit të ...

Xhabir Zharku u përgjigjet ambasadorit britanik dhe ministrit të Drejtësisë

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, i cili i iku vuajtjes së dënimit me burg të shqiptuar nga gjyqësori i Kosovës, ka reaguar pas ...

O’Connell: Inkurajuese deklarata e ministrit Tahiri për Xhabir Zharkun

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar rreth deklaratës së ministrit të Drejtësisë, Abelard Tahiri, lidhur me rastin e Xhabir Zharkut.

Edhe Delawie mendon se kthimi i Zharkut në Kosovë si i lirë është i turpshëm

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, tha se pajtohet me mendimin e homologut të tij nga Britania e Madhe lidhur me kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë.

O'Connell: Kthimi i Zharkut si njeri i lirë është i turpshëm

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell ka thënë se kthimi i Xhabir Zharkut në Kosovë si një njeri i lirë është i turpshëm.

Pasuria e ish- kryetarit të Kaçanikut, Xhabir Zharkut (DOKUMENT)

Ish- kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku të enjten është kthyer në Kosovë pasi i iku drejtësisë për shtatë vite me radhë.

Xhabir Zharku flet për arratinë dhe kthimin në Kosovë

Një ditë pasi është kthyer në Kosovë, ish kryetari i komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, ka insistuar se është i pafajshëm, pavarësisht se gjykata i kishte ...

Nasim Haradinaj paralajmëron kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë

Nënkryetari i Shoqatës së Veteranëve të UCK-së në Kosovë, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar kthimin e Xhabir Zharkut në Kosovë.