Postet nga: xërxë

Vidhen rreth 10 mijë euro në një qendër tregtare në Xërxë

Në mëngjesin e sotëm është kryer një vjedhje në një qendër tregtare në fshatin Xërxë të Rahovecit.

Në Xërxë të Rahovecit gjobitet pronari i sallës së dasmave, lejoi grumbullimin e shumë njerëzve

Mbrëmë ka ndodhur një grumbullim i personave në një aheng familjar në një restaurant në rajonin e Gjakovës.

Policia e Kosovës arreston 10 persona, konfiskon afro 60 kilogramë drogë

Drejtori i Njësisë Antidrogë, Bahri Shala, në një konferencë për media ka treguar se Policia e Kosovës ka arrestuar dhjetë persona të përfshirë në rrjete kriminale ...

Rruga Rahovec-Xërxë së shpejti me katër korsi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj së bashku me kryetarin e Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi sot kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi për zgjerimin e rrugës ...

Një shtëpi në Xërxë të Rahovecit përfshihet nga zjarri

Një shtëpi në fshatin Xërxë të Rahovecit është përfshirë nga zjarri për shkaqe ende të panjohura.

23 Vjeçari vritet nga rrufeja

Një person i moshës 23 vjeçare ka ndërruar jetë nga goditja e rrufesë dhe një 38 vjeçar ka mbetur i lënduar, i njëjti është dërguar ...

Këmbësori Vdes Pas Shtypjes nga Vetura

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Xërxë të Rahovecit rreth orës 18:30.

Qentë Endacakë Lëndojnë Rëndë Një Person

Një person është sulmuar nga qentë endacakë me ç‘rast ka marrë lëndime të rënda trupore.