Postet nga: wesley clark

25 vjet nga bombardimet e NATO-s, Wesley Clark: Shkëputja e Kosovës u diktua nga veprimet serbe

25 vjet pas ndërhyrjes së NATO-s për të ndalur spastrimin etnik në Kosovë, gjenerali Wesley Clark thotë se është krenar për operacionin që ai udhëhoqi dhe se ...

Wesley Clark: Shkëputja e Kosovës u diktua nga veprimet serbe, tani dy vendet të gjejnë rrugën për të ecur përpara

25 vjet pas ndërhyrjes së NATO-s për të ndalur spastrimin etnik në Kosovë, gjenerali Wesley Clark thotë se është krenar për operacionin që ai udhëhoqi dhe se ...

Clark për përfshirjen e Radoiçiq në sulmin në Banjskë: Kjo është një dëshmi e mëtejshme e përfshirjes së qeverisë serbe

Ish-komandanti i lartë i NATO-s, gjenerali Wesley Clark, i cili drejtoi fushatën e bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe në vitin 1999, thotë se incidenti në veri të Kosovë...

8 diplomatë ndërkombëtarë, në mesin e tyre Wesley Clark, Walker e Kouchner, pritet të dëshmojnë pro Thaçit në Hagë

8 diplomatë të lartë ndërkombëtarë, pritet të japin dëshminë e tyre në Dhomat e Specializuara të Hagës pro ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ...

Clark: Jam krenar për hapat e Kosovës në demokratizim dhe zhvillim ekonomik

Ish-gjenerali amerikan Wesley Clark ka thënë se i mirëpret aspiratat e Kosovës për NATO dhe BE.

Kurti takohet me gjeneralin Wesley Clark

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-komandantin suprem të forcave aleate të NATO-s në Evropë gjatë viteve 1997-2000, gjeneralin Wesley K. Clark.

Ish-gjenerali amerikan Wesley Clark po qëndron në Kosovë

Ish-gjenerali amerikan Wesley Clark po qëndron për vizitë në Kosovë.

VIDEO – Gjenerali Wesley Clark uron Kosovën për 23 vjetorin e bombardimeve të NATO-s

Ish-komandanti i NATO-s, Gjeneral Wesley Clark përmes një video-mesazhi ka uruar 23 vjetorin e fillimit të bombardimeve.