Postet nga: VV

Vetëvendosje kundër votimit për rishikimin e buxhetit

Lëvizja Vetëvendosje nuk do të përkrahë rishikimin e buxhetit nga qeveria Hoti.

Vetëvendosje pas deklaratave të John Bolton: U vërtetua se Thaçi e Vuçiq kanë biseduar për shkëmbim të territoreve

Lëvizja VETËVENDOSJE mëngjesin e sotëm ka reaguar në Facebook për pas deklaratës së ish këshilltarit të Trump për Siguri Kombëtare, John ...

Arbërie Nagavci: Qeveria Hoti rifunksionalizoi Listën Serbe

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci dhe Hajrullah Çeku, kanë mbajtur konferencë për media në ditën kur Qeveria Hoti i ka bërë një ...

VV e dërgon në Kushtetuese Thaçin për votën e Haxhi Shalës për qeverinë Hoti

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorezuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesen për vlerësimin e veprimeve të Presidentit Hashim Thaçi ne rastin e nxitjes ...

VV nuk ia përkrah marrëveshjen ndërkombëtare qeverisë Hoti

Hekuran Murati nga Lëvizja Vetëvendosje në emër të Komisionit për Buxhet dhe Transfere tha se komisioni i rekomandon Kuvendit miratimin e marrëveshjes Marrëveshjes pë...

Vetëvendosje: Pas takimit Thaçi-Hoti, Qeveria hoqi dorë nga përpjekjet për anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pasi emisari i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Njoftoi se më 27 qershor do të ketë takim për rifillim të dialogut ...

Kurti paralajmëron themelimin e Vetëvendosjes edhe në Maqedoninë e Veriut

Në tubimin e sotëm të Lëvizjes Vetëvendosje i cila u mbajt për nderë të 21 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe 15 vjetorit të formimit të Vetë...

Deputetët e Vetëvendosjes nuk marrin pjesë në seancën për votimin e qeverisë Hoti

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur senancë të jashtëzakonshme me të vetmen pikë të rendit të ditës, zgjedhja e Qeverisë së Kosovës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!