Postet nga: VV-LDK

Vjosa Osmani flet për zëvendësimin e taksës me reciprocitet

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se brenda pak ditësh do të vendosin lidhur me zëvendësimin e tarifës doganore me reciprocitet, ...

Analisti politik komenton lirimin e të akuzuarve në rastin ‘Pronto’ dhe vonesat për qeverinë e re

Njohësi i zhvillimeve politike në Kosovë, Blerim Vela e ka kritikuar mosarritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në ...

LDK pranon të qëndrojë në opozitë dhe ta votojë qeverinë e Vetëvendosjes

Shkarko aplikacionin për lajmet e fundit nga KALLXO.com 

VV zbulon emrin e kompanisë që bëri sondazhin që ngjalli polemika me LDK

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka publikuar rezultatet e një sodazhi të bërë nga Lëvizja Vetëvendosje i cili tregon që nëse zgjedhjet ...

Bajrami: LDK-në s’mund ta kushtëzojë askush që mos ta propozojë Presidentin

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami ka deklaruar se LDK-në s’mund ta kushtëzojë askush që mos ta propozojë Presidentin.

Mblidhet kryesia e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 11:00 ta mbajë mbledhjen e kryesisë.

FOTO - Qytetarët 'kryqëzojnë' LDK-në për mosbërjen e koalicionit me VV-në

Zhvillimet e fundit në negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike të Kosovës, si dhe mosarritja e një marrëveshjeje për qeverisje të përbashkët, ...

VV - LDK, nga 'harmonizimi' te kushtëzimet

Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk po arrijnë dot që të finalizojnë koalicionin e përbashkët qeverisës, ndonëse nënshkrimi ...