Postet nga: Vushtrri

Pamje - Tymi ngulfat banorët e fshatit të Vushtrrisë

Një zjarr gjatë ditës së sotme afër Vushtrrisë i ka dhënë pamje tjetër kësaj ane.

Vushtrri, vëllai rrah vëllanë

Një rrahje mes dy vëllezërve është raportuar se ka ndodhur pasditen e djeshme në Vushtrri.

Në Teqe, për fat

Qyteti  i Vushtrrisë ka disa monumente dhe objekte historike të cilat e karakterizojnë si qytet antik.

Godet me veturë biçiklistin, arrestohet

Është arrestuar një person në Vushtrri. Ai dyshohet se nga pakujdesia gjatë vozitjes ka goditur një biçiklist.

Dështon tenderi, Vushtrria dekorohet në mënyrë vullnetare

Komuna e  Vushtrrisë këtë vit është vonuar në dekorimin e qytetit për festat e fundvitit.

Dy të lënduar në aksident në Vushtrri

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në rrugën nacionale Mitrovicë –Prishtinë, segmenti rrugor në Vushtrri.

Të shtëna me armë gjatë një ahengu familjar në Vushtrri, arrestohet 65-vjeçari

Një person është arrestuar dhe një armë është konfiskuar gjatë një ahengu familjar në një fshat të Vushtrrisë.

Vushtrri, shtetasi i Shqipërisë dyshohet se u regjistrua ilegalisht në Vushtrri

Një burrë është arrestuar dje në Vushtrri person i dyshuar është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Vushtrri për keqpërdorim të detyrës zyrtare, dhe legalizim të ...