Postet nga: Vushtrri

Pesë të arrestuar pas një mosmarrëveshje në lidhje me një pronë në Vushtrri

Pesë burra janë arrestuar nën dyshimin se kanë tentuar të sulmojnë njëri-tjetrin pas një mosmarrëveshje në Vushtrri.

Vushtrri, hajni ndihmohet nga taksisti për t’ia grabitur dy personave 2,500 euro

Dy burra në Vushtrri teksa kanë qenë duke udhëtuar me taksi janë grabitur nga një person që dyshohet se e ka kryer vjedhjen me ndihmën e taksistit.

‘Kriza’ me ujë të pijes në Vushtrri, KRU 'Mitrovica' pretendon se po bëhen keqpërdorime

Ditëve të fundit qytetarët vushtrrias janë përballur me mungesë të theksuar të ujit të pijes. Kjo sipas zyrtarëve komunal dhe kompanisë, ‘KRU’ Mitrovica si shkak i ...

Vidhet mishi dhe frizi në një shtëpi në Vushtrri  

Grabitësit kanë vjedhur sasi mishi, një friz dhe një pompë uji në një shtëpi në Vushtrri.

Vushtrri, Policia gjeti një pistoletë në çantën e një nxënësi

Gjatë një kontrolli tek çanta e një nxënësi, Policia në Vushtrri ka gjetur një pistoletë.

Arrestohen tre laborantë në Vushtrri, dyshohet se mbushën raporte mjekësore pa bërë ekzaminime

Tre laborantë në një Qendër të Mjekësisë Familjare në Vushtrri janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës, nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës ...

Zjarr në një fabrikë në Vushtrri, lëndohen dy punëtorë

Mëngjesin e sotëm është raportuar një zjarr në një fabrikë në Vushtrri.

Anulimi i konkursit për drejtorë të shkollave, opozita në Vushtrri kërkon seancë të jashtëzakonshme

Partitë opozitare në Vushtrri kanë kërkuar seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin Komunal pas anulimit të konkursit për zgjedhjen e pesë drejtorëve në shkolla.