Postet nga: Vuçiq

CNN: Presidenti serb e lavdëron Putinin pas tentativës për rebelim

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq e ka lavdëruar "qëndrimin e fortë" të presidentit rus Vladimir Putin për t'i dhënë fund rebelimit të shkurtër të udhë...

Blerim Vela: Policët u rrëmbyen sepse Vuçiq po tenton ta largojë vëmendjen

Shefi i kabinetit të Presidentes Vjosa Omsani, Blerim Vela, ka komentuar protestat në Serbi që po mbahen kundër presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq e kritikoi gazetarin serb, sepse e pyeti për targat RKS 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se nuk ka afate dhe kufizime për riregjistrimin e automjeteve me targat ilegale “KM” në RKS, por se ka thënë ...

Takimi i sotëm Kurti - Vuçiq në Bruksel, kjo është agjenda

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sot pritet të zhvillojnë takimin e nivelit të lartë në Bruksel në kuadër të dialogut ...

Përplasje mes deputetëve të pozitës dhe opozitës në Kuvendin e Serbisë

Deputetët e Kuvendit të Serbisë, të pozitës dhe opozitës, janë përplasur pas një përgjigje që presidenti serb, Aleksandër Vuçiq bëri ndaj deputetit, ...

Protestohet sërish kundër Aleksandër Vuçiq në veri

Një protestë është mbajtur sot në pjesën veriore të Mitrovicës kundër Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Listës Serbe.

A do të përfundojë lufta e Kosovës ndonjëherë?

Vendi është i dënuar me një cikël krizash. Ka një afat kohor strikt për krizat në Kosovë. Kronologjia është kësisoji. Së pari, pas një mosmarrëveshjeje ...

Deutsche Welle: Çfarë fshihet pas tensioneve mes Kosovës dhe serbëve

Tensionet e fundit midis serbëve etnikë dhe autoriteteve kosovare kanë arritur një nivel të rrezikshëm, me Serbinë që kërcënon të dërgojë trupa në territorin e ...