Postet nga: vrasjet e pasluftës

LDK rikthen në diskurs temën e vrasjeve të pasluftës

Lidhja Demokratike e Kosovës i është rikthyer përmendjes së vrasjeve politike që kanë ndodhur në Kosovë në periudhën e pasluftës.

Besian Mustafa për vrasjen e babait: I mbijetoi luftës, u vra pas luftës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, përballë Jeta Xharrës, ka folur për vrasjen e babait të tij, Xhemajl Mustafës.

Ky është personi i cili po dyshohet për vrasjen e qytetarit rom pas luftës

KALLXO.com mëson se Bujar Bajraktari është personi i arrestuar sot nga Prokuroria e Pejës në lidhje me vrasjen e qytetarit rom gjatë vitit 1999.

I arrestuari për vrasje të pasluftës, i dyshuar për vrasjen e një qytetari rom në Klinë

Një person është arrestuar sot gjatë ditës në lidhje me dyshimet për vrasjen e një qytetari rom para 21 viteve në Klinë.

Arrestohet një person për vrasje të pasluftës

Prokuroria Themelore e Pejës dhe Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë kanë bërë të ditur se sot rreth orës 10:00, në komunën e Klinës, me autorizim ...

Isa Mustafa përkujton veprimtarin Smajl Hajdaraj në 18 vjetorin e vrasjes

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka përkujtuar veprimtarin Smajl Hajdaraj në 18 vjetorin e vrasjes së tij.

Vjosa Osmani: Urdhërdhënësit dhe vrasësit e Tahir Zemajt enden të lirë

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka kujtuar Kolonel Tahir Zemajn në 17 vjetorin e vrasjes së tij.

‘Sfinga e gjallë’ jepet sot në mbrëmje në Teatrin Kombëtar

Sot në mbrëmje, në Teatrin Kombëtar jepet repriza e dramës ‘Sfinga e gjallë” e Rexhep Qosjes me regji të Blerta Nezirajt.