Postet nga: Vrasje në Tentativë

Pejë, arrestohet i dyshuari për vrasje në tentativë

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për vrasje në tentativë në Pejë.

Akuzat për vrasje të foshnjës dhe vrasje në tentativë të foshnjës tjetër, çifti nga Skenderaj nuk e pranon fajësinë

Një çift nga Skenderaj po ballafaqohet me akuza të rënda, pasi nga Prokuroria dyshohen se kanë privuar nga jeta foshnjën e tyre tremuajshe dhe i kanë shkaktuar plagë ...

Detaje nga gjuajtja me armë drejt një shtëpie në Podujevë, në rrugë u gjet edhe granatë dore

Një burrë nga Podujeva ka raportuar në Policinë e Kosovës se persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të shtëpisë së tij.

Aktakuzë për vrasje në tentativë në Prizren, i pandehuri në paraburgim

Prokuroria Themelore e Prizrenit të enjten ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për vrasje në tentativë të ndodhur në shtator të këtij viti, ku një ...

Vrasje në tentativë në magjistralen Ferizaj-Prishtinë, u qëllua me armë sa ishte duke vozitur

Një person është qëlluar me armë zjarri sa ishte duke drejtuar veturën e tij në magjistralen Ferizaj-Prishtinë.

Vrasja në tentativë ndaj dy oficerëve doganorë dhe një polici, të dëmtuarit rrëfejnë se si ndodhi ngjarja

Në Gjykatën e Mitrovicës është mbajtur seanca gjyqësore ndaj katër të akuzuarve për vrasje në tentativë dhe pengim të personit zyrtar në kryerjen e detyrë...

Përleshja fizike përfundon me gjuajtje me armë në Ferizaj

Një përleshje fizike që nisi në orët e para të ditës së djeshme në Ferizaj në mes disa personave përfundoi në gjuajtje me armë zjarri.

Policia arreston një 18 vjeçar nën dyshimin për vrasje në tentativë në Zllatar të kryeqytetit

Të dielën policia në Prishtinë ka arrestuar 18 vjeçarin E. F. i dyshuar për veprën vrasje në tentativë në Zllatar të Prishtinës më 26 qershor të kë...