Postet nga: Vrasja

Vritet 32 vjeçari në Ferizaj

Një kufomë e një burri në moshën 32 vjecare ështe gjetur në fshatin Kishnapole të Gjilanit.

Dosja e prokurorisë për vrasjen e Ivanoviqit: Si u fshehën provat dhe u ndalën kamerat e sigurisë

Prokuroria Speciale në Prishtinë ka njoftuar gjatë ditës së sotme se ka ngritur aktakuzë ndaj N. S., M. R., S. A., D. M., Z. J., dhe R. B., pë...

Deklarata kundërthënëse nga avokati dhe prokurori për aktakuzën e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Në fillim të këtij muaji, prokurori special Sylë Hoxha i cili është duke hetuar vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq, kishte paralajmëruar se brenda muajit në...

Deklarata kundërthënëse nga avokati dhe prokurori për aktakuzën e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Në fillim të këtij muaji, prokurori special Sylë Hoxha i cili është duke hetuar vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq, kishte paralajmëruar se brenda muajit në...

Njësia Speciale në veri - Arrestime për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Një aksion të gjerë ka zhvilluar mëngjesin e sotëm Njësia Speciale e Policisë së Kosovës. Aksioni i zhvilluar ka lidhje me rastin e vrasjes së ish ...

Rrëfimi i suharekasit të dënuar me 25 vite burg për vrasje të rëndë

57 vite burg  ka shqiptuar sot Gjykata e Prizrenit për 3 nga 4 të akuzuarit për vrasjen mizore të Abedin Bytyqit në tetorin e  vitit 2016 në Peqan të Suharekës.

Kadri Veseli: Hasan Prishtina, shembull i politikanit të pakorruptuar

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar kontributi e patriotik dhe shtetërorë të Hasan Prishtinës në 86 vjetorin e vrasjes tij në Selanik.

I vrari gjatë grabitjes në Shtime, djali i policit të Kosovës

Personi i vrarë gjatë një grabitje mbrëmë në shtëpinë e mërgimtari në Shtime, siç merr vesh KALLXO.com është i biri i B. F., zyrtar në Policinë ...