Postet nga: vrasja ne QKUK

Dëshmia në gjykatë: E ndjera i kishte ofruar para të dyshuarit vetëm ta linte të qetë

Në mesin e shumë problemeve të cilat Hamide Magashi i kishte denoncuar në hetuesi dhe dosje të tjera të mbledhura nga organet ndjekëse përmendet edhe fakti se e ...

Me dy armë në shtëpi, Sokol Halili ishte liruar në procedurë të rregullt nga Prokuroria

Më 29 korrik të vitit 2022 ishte kryer një bastisje policore në shtëpinë e Sokol Halilit. Ky po dyshohet se është autori i vrasjes së mbrëmshme të gruas së tij, ...

Hamide Magashi kishte raportuar në hetuesi se obligohej që burrit t'ia dorëzonte pagën dhe t'ia paguante gjobat e trafikut

Pagat e realizuara nga puna në Komunën e Ferizajt, Hamide Magashi kishte deklaruar se detyrohej t'ia dorëzonte çdo muaj bashkëshortit.

Dosja hetimore: Viktima përcillej nga vjehrra dhe vëzhgohej nga bashkëshorti në çdo vizitë familjare

Çdo vizitë familjare të cilën e kishte bërë Hamide Magashi në familjen e saj kishte qenë nën shoqërimin e vjehrrës dhe vëzhgimin e bashkë...

I dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë, ende në arrati

I dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë 35-vjeçare në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, është ende në arrati.

Vrasja e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK, prokurori: Në vendin e ngjarjes janë gjetur tri gëzhoja plumbash

Një grua shtatzënë është vrarë në orët e mbrëmjes së sotme në oborrin e QKUK-së ndërsa Policia është vënë në kërkim të të dyshuarit, ...