Postet nga: Vrasja e policit Afrim Bunjaku

Sanksionet e 'harruara' ndaj Serbisë, Kosova insiston që BE ta ndëshkojë për sulmin në Banjskë

Institucionet e Kosovës, liderët e rajonit e eurodeputetët, ditëve të fundit kanë shtuar presionin mbi Bashkimin Europian për të zbatuar masa ndëshkuese ndaj Serbisë ...

BE: E kemi parë çfarë tha Radoiçiq, faktet duhet të zbardhen dhe Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano ka thënë se prioriteti i parë dhe kryesor për të gjithë është shtensionimi dhe stabilizimi i situatës në ...

Mushkolaj: RTK-2 i cilëson si 'viktima' terroristët në veri

Drejtor ekzekutiv i Këshillit të Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK), Imer Mushkolaj ka deklaruar se kanali RTK-2 i Radiotelevizionit Publik të Kosovës, gjatë raportimit i ka ...

Boletini thotë se në RTK-2 ka pasur parregullsi në raportim për situatën në veri, paralajmëron masa të ashpra

Kryetari i Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës, Besnik Boletini ka thënë se duke marrë parasysh zhvillimet në veri të vendit, kanë përcjellë vazhdimisht raportimin edhe në kanalin ...

Kurti bisedon me këshilltarin e Biden: Kërkova ndihmë të shtuar kundër planeve luftarake të Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, Jake Sullivan.

Sveçla: Do të kërkojmë ekstradimin e Radoiçiqit dhe jo vetëm

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndë...

Sulmi në Banjskë, avokati Hoxha: Policia e konfirmoi se është lidere edhe në rajon sa i përket përgatitjes

Avokati Valdet Hoxha ka deklaruar se pas sulmit terrorist në Banjskë, tashmë për Kosovën është një moment politik i favorshëm.

Vuçiq: Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha në një konferencë për shtyp më 29 shtator se kishte një bisedë telefonike “të gjatë” dhe “jo të lehtë” me sekretarin amerikan të ...