Postet nga: vrasja e oliver ivanoviqit

Partia e Oliver Ivanoviqit bashkohet me Listën Serbe për zgjedhjet e 6 tetorit

Iniciativa Qytetare SDP, e themeluar nga ish-lideri i serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq, do të jetë pjesë e listës së kandidatëve të Listës Serbe, subjekt ...

Vrasja e Oliver Ivanoviqit: Ministri Tahiri i reagon Vuçiqit

Institucionet e Kosovës kanë reaguar ndaj deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në lidhje me hetimet për vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq.

Urdhërarrest ndërkombëtar për mikun e kryeministrit Haradinaj, Milan Radoiçiq

KALLXO.com merr vesh se Policia është në kërkim të Milan Radoiçiqit.

Ministria e Drejtësisë 'nuk ka marrë' urdhëresë për arrest ndërkombëtar ndaj Milan Radoiçiqit

Gjatë ditës së sotme është raportuar në mediat kosovare se Ministria e Drejtësisë dhe Policia e Kosovës kanë marrë një urdhëresë nga Gjykata për lë...

Abelard Tahiri i reagon Vuçiqit: Kërcënimet nuk do ta ndalin zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri reagon ndaj atyre që i ka quajtur manipulime të shfaqura në opinionin publik nga ana e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, lidhur me ...

KRIK: Edhe Zvonko Veselinoviq i dyshuar në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Prokuroria Speciale e Kosovës, javën e kaluar bëri të ditur se i ka zgjeruar hetimet rreth vrasjes së ish-liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq, ...

Ministri Tahiri: Raportet Vuçiq e Radoiçiq sikur urdhërdhënësi e ekzekutori në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri, tha se në vend të vënies para drejtësisë së të dyshuarit kryesor për vrasjen e politikanit ...

Kokainë në shtëpinë e mikut të Haradinajt nga lista Serbe