Postet nga: vrasja e gruas shtatzene

Tërhiqet trupi i pajetë i Sokol Halilit nga vendi i ngjarjes

Sokol Halili, i dyshuari për vrasjen e gruas së tij Hamide Magashi, ka kryer vetëvrasje në shtëpinë e familjes së tij.

Sokol Halili dyshohet se vrau veten në shtëpinë e familjes së tij

Sokol Halili ka vrarë vetën pasi që Policia e Kosovës kishte lokalizuar vendndodhjen e tij.

Rasti i armëmbajtjes pa leje i të dyshuarit për vrasjen e mbrëmshme lidhet me rastin e dhunës në familje që u raportua nga viktima

Më 6 korrik të këtij viti Hamide Magashi raportoi në Polici dhunën në familje nga burri i saj, Sokol Halili, i cili që nga mbrëmja e kaluar është ...

PDK kërkon interpelancë me kryeministrin dhe ministrat për rastet e vrasjes së grave

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës ka parashtruar sot kërkesë për interepelancë me kryeministrin e vendit, Albin Kurti dhe ministrat e sektorit të sigurisë, pas rasteve ...

Abdixhiku: Kryeministri na flet si analist e si opozitar

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas vrasjes së gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së në Prishtinë. Abdixhiku ka thënë se kryeministri po ...

8 vjet mbajti armë në shtëpi, i dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë u dënua vetëm me 300 euro gjobë

I dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë, Sokol Halili, ishte dënuar në shtator të këtij viti me gjobë prej 300 ...

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e të dyshuarit për vrasjen e gruas shtatzënë

Policia e Kosovës ka publikuar të dhënat personale të të dyshuarit për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së.

Vrasja e gruas shtatzënë, përfaqësues nga prokuroritë dhe gjykatat nuk morën pjesë në takimin e thirrur nga ministrja Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë ditës së sotme ka mbledhur grupin e ngushtë ndërministror pas vrasjes së gruas shtatzënë në oborrin e Klinikës së ...