Postet nga: vrasja e gazetarit

23 vjet burg për vrasësin e gazetarit sllovak Jan Kuciak

Miroslav Marcek, një ish-ushtarak i gjykuar në Sllovaki për vrasjen e gazetarit hulumtues Jan Kuciak dhe të fejuarës së tij, është dënuar të hënën me 23 ...

Një ish-ushtar pranon vrasjen e gazetarit sllovak

Ish-ushtari, Miroslav Marcek ka pranuar se ka vrarë gazetarin sllovak, Jan Kuciak dhe të dashurën e tij, Martina Kusnirova, krim që pati nxitur protestave masive në Sllovaki dhe ka ...

Bratisllavë: 15 vjet burgim personit që ndihmoi vrasjen e gazetarit

Një gjykatë në Sllovaki e dënoi me 15 vjet burgim, një person të akuzuar për ndihmë në vrasjen e gazetarit hulumtues, Jan Kuciak dhe të fejuares së tij, në ...

Dalin pamjet 3D: Kështu u vra gazetari në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll

Një gjykatë në Arabinë Saudite dënoi pesë persona me vdekje të hënën për vrasjen e gazetarit të Washington Post dhe kritikut të familjes mbretërore, Jamal ...

Gjykata saudite dënon me vdekje pesë persona për rastin e gazetarit Khashoggi

Prokurori publik i Arabisë Saudite thotë se pesë persona janë dënuar me vdekje, për rastin e vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, vitin e kaluar.

Vrasjen e gazetarit sllovak, shtohen akuzat ndaj të dyshuarve

Katër nga pesë të dyshuarit për vrasjen e gazetarit sllovak, Jan Kuciak dhe të dashurës së tij, Martina Kusnirova një vit më parë, po përballen edhe ...

Shtohen akuzat ndaj të dyshuarve për vrasjen e gazetarit sllovak

Katër nga pesë të dyshuarit për vrasjen e gazetarit sllovak, Jan Kuciak dhe të dashurës së tij, Martina Kusnirova një vit më parë, po përballen edhe ...

Vritet një gazetar në Afganistan

Policia afgane thotë se një gazetar është vrarë në provincën Paktia, në lindje të Afganistanit.