Postet nga: Votimi në veri

Krasniqi: Lista Serbe dëshiron ta ketë monopolin mbi politikën e serbëve në Kosovë

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka deklaruar Lista Serbe dëshiron ta ketë monopolin mbi politikën e serbëve në Kosovë.

Votimi "për" ose "kundër" shkarkimit të kryetarit të Leposaviqit, deklarohet kryesuesi i KKZ-së

Kryesuesi i Komisionit Komunal Zgjedhor në Komunën e Leposaviqit, Zoran Stankoviq është deklaruar në lidhje me procesin e votimit për ose kundër shkarkimit të kryetarit Lulzim Hetemi.

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë viziton qendrën e votimit në Bërnjak

Ambasadori i Bashkimit Europian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka vizituar qendrën e votimit në fshatin Bërnjak të Zubin Potokut.

KQZ: Të gjitha qendrat e votimit në veri janë hapur

Komisioni Qendror Zgjedhor u ka bërë thirrje qytetarëve në katër komunat veriore: Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, që ta shfrytëzojnë të drejtë...

A do të votojë Ilir Peci pro apo kundër shkarkimit të vetvetes?

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka deklaruar se në komunën që aktualisht e udhëheq gjithçka është gati për procesin e votimit pro ...

Ambasadori suedez monitoron nga afër procesin e votimit në Zubin Potok

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, është parë duke monitoruar nga afër procesin e votimit "për" apo "kundër" shkarkimit të kryetarit në komunës së Zubin ...

“Referendumi” në veri, dita e përcaktimit “për” apo “kundër” shkarkimit të kryetarëve të komunave

Në Mitrovicën e Veriut, Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq sot votohet “për” apo “kundër” shkarkimit të kryetarëve të komunave. Nga liderë institucionalë dhe faktorë ndë...

KQZ gjen zgjidhje alternative për vendvotimet në katër komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka gjetur zgjidhje alternative për vendosjen e qendrave të votimit në katër komunat në veri të vendit, ku më 21.04.2024 do të votohet "pë...