Postet nga: Votat nga Serbia

PZAP, dy vendime të ndryshme për të njëjtën ankesë të Nismës për votat nga Serbia

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur dy herë lidhur me ankesat e koalicionit NISMA-AKR-PD për shpalljen e pavlefshme të 3.782 fletëvotimeve të ardhura nga Serbia.

PZAP e refuzon ankesën e koalicionit NISMA-AKR-PD për votat nga Serbia

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka refuzuar dhe cilësuar si jashtë afatit ligjor, ankesën e koalicionit NISMA-AKR-PD, për 3,700 zarfet më vota të ardhura ...

Limaj thotë se e kanë kaluar pragun, kërkon të mos pranohen votat e ardhura nga Serbia

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, sot në një konferencë për media ka thënë se nga rinumërimi i deritanishëm i votave të rregullta koalicioni NISMA-AKR-PD ...

KQZ nis verifikimin e zarfeve të ardhura nga Serbia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë të ditur se ka filluar shqyrtimin dhe vlerësimin e zarfeve me fletëvotime që kanë ardhur nga Serbia.

KQZ demanton mediat serbe rreth fletëvotimeve nga Serbia

Përderisa janë duke vazhduar hetimet lidhur me dyshimet për helm në zarfet me vota të ardhura nga Serbia për zgjedhjet e 6 tetorit, mediat serbe po raportojnë se ë...

Prokuroria po vazhdon hetimet për zyrtarët e helmuar të KQZ-së

Helmimi i 12 zyrtarëve të  Komisionit Qendror të Zgjedhjeve mëngjesin e së dielës  gjatë verifikimit të votave që kanë ardhur nga Serbia,  po vazhdon të hetohet nga Prokuroria ...

VIDEO- Salla ku dyshohet se ndodhi helmimi me zarfa

Salla e bllombuar ku po mbaheshin votat e diasporës dhe atyre me postë nga Serbia u hap sot për t’i dërguar në numërim votat e ...