Postet nga: vota

Nis numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar të bëhet numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Junikut, merr më së shumti vota të mërgatës

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Junikut, ka fituar numrin më të madh të votave të mërgatës.

Votë për program e jo për parti

"Gënjeshtrave më nuk iu besojmë" dhe "votuam për programin, jo partinë apo kandidatin”. Këto janë vlerësimet e para të disa qytetarëve në Prishtinë, të anketuar ...

Policia maqedonase arreston katër persona për blerje të votave

Policia maqedonase ka arrestuar katër persona të dyshuar për blerje të votave për zgjedhjet lokale që do të mbahet të dielën, më 17 tetor.

VIDEO - Kandidati i Nismës: AAK-ja në Gjakovë për vota i ka bërë edhe gjyshet veterane

Kandidati nga Nisma Socialdemokrate, Fazli Hoxha për kryetar të Gjakovës në Debat Pernime ka thënë se qeverisja e AAK-së, ka përdorur “edhe gjyshet” për vota.

Lista me 10 deputetët më të votuar në Shqipëri, Basha më shumë vota se Rama

Vazhdon numërimi i votave preferenciale në rang vendi. Sipas të dhënave të KQZ, sipas votave të numëruara deri në orën 08:00 në krye të listës është ...

Ambasadorët thirrje qytetarëve për 25 prillin: Mos e shisni votën, demokracia është e paçmueshme

Ambasadorët e huaj në Tiranë, nëpërmjet një video-mesazhi, i janë drejtuar qytetarëve shqiptarë për zgjedhjet e 25 prillit, që do të zhvillohen pas tre ditësh.

528.000 lekë në makinë për të blerë vota, në pranga sekseri, hetohet penalisht drejtuesi politik i LSI në Pukë

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasi Vasil Shabani pasi nga kontrolli i ushtruar në mjetin e tij u gjetën një shumë prej 528.000 Lekë (te rinj) dhe një fletë e ...