Postet nga: Volodymyr Zelenskyy

Osmani i shkruan letër Zelenskyt në 31-vjetorin e pavarësisë së Ukrainës

Presidentja e  Kosovës, Vjosa Osmani i ka shkruajtur një letër presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky për nder të ditës së pavarësisë së Ukrainës.

Zelenskyy: Donbasi po reziston, ndryshe nga parashikimet e Moskës

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy tha se askush nuk e di se sa do të zgjasë lufta në vendin e tij, por shtoi se forcat ukrainase vashdojnë të sfidojnë pritshmëritë, ...

Zelensky këmbëngul në 'integritetin territorial' të Ukrainës para bisedimeve me Rusinë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka insistuar në integritetin territorial të vendit të tij përpara bisedimeve me Rusinë në Turqi këtë javë.

Zelensky e konsideron Jerusalemin “vendin e duhur” për bisedime

Izraeli është duke bërë përpjekje për të ndërmjetësuar bisedimet mes Ukrainës dhe Rusisë, dhe në të ardhmen mund të jetë vend nikoqir i negociatave ...

Zelenskyy: Jam gati për negociata me Putinin

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy thotë se është gati për negociata me Presidentin rus Vladimir Putin, por paralajmëroi se dështimi për të arritur një marrë...

Skenarët e luftës dhe paqes në Ukrainë

Ndërkohë që pushtimi rus i Ukrainës hyri në javën e tij të katërt, pati zhurma për një mirëkuptim të mundshëm midis dy palë...

Zelenskyy thotë se një fëmijë vdiq nga dehidrimi në Mariupol

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy po pretendon se një fëmijë ka vdekur nga dehidrimi në qytetin Mariupol.

Zelenski: Rusia po përgatitet të bombardojë Odesën

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski paralajmëroi të dielën se Rusia po planifikon të bombardojë Odesën. Gjatë një deklarate televizive ai shtoi se nëse një gjë e tillë ...