Postet nga: Vlora Dumoshi

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi për vdekjen e aktorit Rikard Ljarja

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Kosovës, Vlora Dumoshi përmes një telegrami ka ngushëlluar familjen Ljarja, por edhe gjithë komunitetin kulturor për humbjen e ...

Urimi i ministres Dumoshi në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve 

 Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi përmes një video mesazhi ka kujtuar 18 Prillin, Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve dhe Lokaliteteve Arkeologjike. 

Varroset këngëtarja dhe gazetarja Violeta Rexhepagiqi

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi ka njoftuar se sot është varrosur këngëtarja e gazetarja Violeta Rexhepagiqi, e cila vdiq dy ditë më ...

Bëhen homazhe për këngëtaren Violeta Rexhepagiqi

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi  e përcjellë nga stafi i MKRS-së, në një ceremoni të organizuar para objektit të ministrisë, kanë bërë homazhe pë...

Ministrja e Kulturës tregon për aktivitetet kulturore në kohë pandemie

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka treguar për aktivitetet kulturore që janë duke u mbajtur në kohë pandemie.

Ministrja Dumoshi ngushëllon për vdekjen e Violeta Rexhepagiqit

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së gazetares dhe këngëtares, Violeta Rexhepagiq.

Dumoshi cakton vlerën financiare për poentimin e federatave dhe sportistëve

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka nënshkruar sot dy vendime që kanë të bëjnë me mbështetjen financiare të federatave sportive, sportistëve dhe ...

Nesër ceremonia e varrimit të aktores Leze Qena

Aktorja Leze Qena do të varroset nesër, më 26 mars, në ora 17:00 në varrezat e në lagjen "Arbëria" në Prishtinë.