Postet nga: vlora çitaku

Çitaku Tregon Prapaskenat në Përballjet me Daçiqin në Këshill të Sigurimit

Përveç përballjeve të nxehta në fjalimet zyrtare , Vlora Çitaku tregoi se Ivica Daçiq nuk është i sjellshëm as në kohën kur nuk shihet nga kamerat.

Sonte në Jeta në Kosovë: Intervistë me Vlora Çitakun

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’,  sonte transmeton intervistën ekskluzive me Ambasadoren e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku.

Çitaku -Daçiqit: Më Parë Shkoj Unë në Hënë sesa Realizohen Ëndrrat Tua

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, i cili tha sot se do të ishte ...

Vrasja e Ivanoviqit Dominon Diskutimet në Këshillin e Sigurimit për Kosovën

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurimit për Kosovën është diskutuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq në Mitrovicën e Veriut, për ...

Çitaku: Njohja nga Serbia, Sa më Herët aq më Mirë

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku tha në takimin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara kushtuar situatës në Kosovës tha se sa më ...

Madagaskari Njeh Kosovën

Sipas ministrit të jashtëm Behgjet Pacolli dhe ambasadores së Kosovës në SHBA Vlora Çitaku, Madagaskari para pak çastesh ka njohur Kosovën.

Çitaku për Sekiraqën: Një Kriminel është i Lirë

Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në ShBA në një postim në Facebook ka reaguar ashpër pasi dje Enver Sekiraqës, të dënuarit për nxitje në vrasjen ...

Çitaku, Daçiqit: A Duhet të Shkoj të Jetoj në Shqipëri?

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku, i ka reaguar ashpër ministrit të jashtëm të serbisë, Ivica Daçiq në deklaratën e tij se ajo “është ...